مسکونی یا انباری؟ مسئله این است!

اقای مرتضوی خندید و پاسخ گفت:

" شکایت که نه! جرمی اتفاق نیفتاده که شکایت کنید! "

- یعنی هیچ کاری نمیشه کرد؟!

- البته که میشه اقدام کرد! مستاجر شما باید بداند که " المسلمون عند شروطهم " یعنی فرد مسلمان باید به شرطی که کرده وفادار باشد.

- اخه ما شرط نکردیم که از اون ملک به عنوان انباری استفاده نکنه.

- بار هم مشکلی نیست، ملکی که شما به مستاجرتان واگذار کرده اید، واقع در یک مجتمع مسکونی است و از وضعیت و حالت ان اینگونه استنباط میشه که شما ان را برای مصارف مسکونی اجاره داده اید. پس خیلی راحت می توانیم از این تخلف مستاجر به عنوان دلیلی برای فسخ قرارداد اجاره استفاده کنیم. یعنی قراردادتان را بهم بزنید و به دنبال ان بخواهید که ملک شما را تخلیه کند.

- جناب مرتضوی این چیزایی که شما می فرمایید اصلا بین ما وجود نداشته یعنی تو قراردادمون نبوده.

اقای مرتضوی اسناد و مدارک اقای صابری را به او برگرداند و افزود:

" قانون جناب صابری، این قانون است که از من و شما و هر شهروندی دفاع می کند و در مقابل تکالیفی برایمان قرار می دهد.

ای کاش همه شهروندان می دانستند که اگر به چهارچوب قانون رجوع کنند و از ان اطلاع داشته باشند، تا چه حد از نگرانی ها و دلمشغولی هایشان کم می شد ".

 

بدانیم:

ماده ۴٩٢ قانون مدنی می گوید: اگر مستاجر عین مستاجره را در غیر موردی که در اجاره ذکر شده باشد یا از اوضاع و احوال استنباط می شود استعمال کند و منع ان ممکن نباشد موجر حق فسخ اجاره را خواهد داشت.

پس اگر در قرارداد اجاره مصرف مورد اجاره ذکر نشده باشد، مصرف انرا با توجه به اوضاع و احوال و عرف تعیین می کنند، مثلا با توجه به موقعیت محلی و وضعیت ساختمان تعیین می شود که این ملک ایا می تواند محل تاسیس یک شرکت تجاری باشد یا فقط مخصوص استفاده مسکونی است.

/ 0 نظر / 154 بازدید